Kontrola dokladov v aplikácii

Nekonzistentné záznamy alebo diagnostika obsahujú záznamy, ktoré môžu obsahovať určitú chybu, napríklad – nevyrovnaná strana MD a DAL, nie je nastavený kurz pre zahraničnú menu. alebo v doklade chýba číslo účtu.

Počet “chybných riadkov” nájdete v záložke Domov (zelené + v pravo hore) > Bočné menu (ľavý stĺpec) > položka Účtovníctvo > zobrazia sa Účtovné záznamy > Nekonzistentné záznamy – kliknite na číslo > zobrazia sa Záznamy na kontrolu.

Nezaúčtované záznamy

Počet nezaúčtovaných záznamov je informácia, ktorá slúži hlavne účtovníkom ako prehľad v záznamoch. Na základe tejto informácie účtovník vidí, či vo firme pribudli záznamy, ktoré ešte nevidel a nezablokoval. “Zaúčtovanie” resp. zablokovanie dokladu môže spraviť iba používateľ s oprávnením “účtovník”. Po udelení daného oprávnenia sa v každom doklade zobrazí modré tlačidlo Zaúčtovať, ktoré po kliknutí “zablokuje” daný doklad.

Samotná funkcia ale nemá vplyv na účtovné zostavy. Všetko je po vložení hneď aj v účtovníctve. Význam zaúčtovania dokladu spočíva iba v tom, že zaúčtovaný doklad nedokáže nik zmeniť, pokiaľ ho účtovník opäť neuvoľní.

Nespárované platby

Ak ste v dokladoch použili účty ako 311 (odberatelia) a 321 (dodávatelia) a nespárovali daný doklad so žiadnou faktúrou, aplikácia dané doklady považuje ako za  “nespárovanú platbu”.  Dané doklady môžete nájsť v záložke Účtovníctvo > Iné >Nesparované platby

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK