Vytvorenie interného dokladu

Interný doklad si môžete vytvoriť cez záložku Účtovníctvo > Zápisy > Interné doklady, po kliknutí na žlté tlačidlo +Nový interný doklad.

Interným dokladom sa účtujú všeobecné prípady. Doklad je prispôsobený zložitým účtovným zápisom, kde je možné v jednom zápise vložiť ľubovoľný počet riadkov na stranu MD, a iný ľubovoľný počet riadkov na stranu DAL.

V základných údajoch je potrebné vyplniť povinné pole Účet, bez ktorého nie je možne pokračovať. Následne po kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť a prejsť na riadky, môžete pridávať riadky do interného dokladu (žlté tlačidlo + Nový riadok).

Po zadaní riadkov je porovnávaný súčet strany MD so súčtom strany DAL. Ak sa súčty na stranách nerovnajú, daný rozdiel je zaúčtovaný na príslušnú stranu účtu, ktorý je zadaný na “Základných údajoch” v danom doklade. Tým je zabezpečené, že zápis je vždy vyrovnaný.

Náš tip: Ak sa interným dokladom účtuje nový záväzok, alebo nová pohľadávka, odporúčame v základných údajov uviesť saldokontný účet, na ktorý bude pohľadávka, alebo záväzok evidovaný. Do riadku sa potom uvedie protiúčet daného účtovného prípadu.

Pozor: Na vymazanie riadku z interného dokladu slúži modré tlačidlo Zmazať, ktoré sa nachádza hneď nad riadkami. Bielym tlačidlo zmazať, vymažete celý interný doklad do koša.

Náš tip: Cez tlačidlo Viac viete skopírovať interný doklad.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK