Ako funguje prepojenie Profit365 s registračnou pokladňou?

Registračná pokladňa sa používa ako fiškálna tlačiareň. Aby ste ju mohli používať a spárovať s Profit365, musí byť prepojená priamo s počítačom, na ktorý nainštalujete našu mini aplikáciu Profit365 POS.

Požiadavky na hardware a software.

Hardware: PC (Windows), fiškálna tlačiareň od ELCOM (EFOX, EFOXmini) a od VAROS (FT4000)

Software: mini aplikácia Profit365 POS, online ekonomický softvér Profit365

 

Aplikácia Profit365 POS zabezpečuje priame prepojenie registračnej pokladne na online ekonomický softvér Profit365. Komunikácia medzi pokladňou a Profit365 prebieha priebežne (vždy po uzatvorení resp. vytlačení účtu, prípadne po obnovení internetového pripojenia v prípade tlačenia blokov počas jeho výpadku). Údaje do Profit365 sú prenášané automaticky bez zásahu obsluhy, nieje potrebné robiť žiadne manuálne prenosy.

Profit365 POS umožňuje tieto hlavné úkony – Predaj, Vrátenie, Úhrada faktúry, Uzávierka denná aj priebežné, Kontrola stavu na všetkých skladoch a rôzne nastavenia.

 

Nový účet

  • Na účet je možné pridávať iba položky vytvorené v online Profit365. Tieto sú pravidelne synchronizované, ale iba smerom z Profit365 do pokladne (čiže všetky zmeny je potrebné vykonávať v Profit365 online)
  • Pri úhrade faktúry je potrebné zadať aspoň časť čísla, resp. variabilného čísla faktúry. Následne vyberte faktúru a kliknite na uhradiť, ďalej postupujte štandardne ako pri uzatváraní bežného účtu.
  • Je možné realizovať aj vrátenie tovaru, a to v histórii dokladov vyhľadaním príslušného dokladu a kliknutím na vrátenie. Taktiež je možné vytlačiť iba kópiu niektorého z dokladov.

Uzatvorenie (platba účtu)

  • Platba v hotovosti  – príjem peňazí na pokladničnom doklade v účtovníctve Profit365 online sa účtuje na účet z nastavení použitej pokladne (pozri: nastavenie pokladne tu).
  • Platba kartou – príjem sa účtuje taktiež ako pokladničný doklad, avšak na jeho hlavičke je použitý účet pre platbu kartou nastavený na použitej pokladni (pozri: nastavenie pokladne tu).
  • Platba gastrolístkami zatiaľ nie je možná, avšak táto funkcionalita sa pripravuje.

Vyhľadávanie tovaru

Viete si vyhľadať konkrétny tovar z celého zoznamu, prípadne v ňom filtrovať zadaním (časti) názvu, kódu, EAN…

Automatické zaúčtovanie pokladničného dokladu a tvorba výdajky v Profit365

Profit365 POS automaticky vytvára aj výdajku na každý tovar, ktorý bol predaný na uhradenom (vytlačenom) bloku, tzn. pri predaji vám vytlačí blok z fiškálnej tlačiarne, vytvorí pokladničný doklad a skladovú výdajku v účtovníctve Profit365.

Uzávierka

Po vykonaní uzávierky v POS sa automaticky sťahuje žurnál do našej databázy kde je spoľahlivo archivovaný. Tieto nájdete v online Profit365 v menu Kancelária -> Dokumenty.

Novú verziu 2.1.0. nájdete na tomto odkaze: https://profit365-cdn.s3-eu-west-1.amazonaws.com/apps/pos/production/setup.exe

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK