Vytvorenie skladového setu (receptúry)

Položka typu set, prípadne označovaná ako receptúra, je vlastne položka, ktorá sa skladá z viacerých štandardných položiek. Stáva sa tak automatizovaným nástrojom na urýchlenie práce s dokladmi každého typu.

Ak chcete pridať položku takéhoto typu, je nutné vytvoriť si najskôr štandardnú položku, ktorej zaškrtneme políčko Set hneď na základných údajoch. Hore, medzi záložkami sa objaví nová s názvom Set. Tu už je potrebné zvoliť, ako vyžadujete aby sa set správal:

  1. Set ako celok – set sa správa a zobrazuje ako jediná položka, pridanie jeho jednotlivých položiek je iba informatívne a slúži na výpočet cien.
  2. Jednotlivé položky – pri tomto nastavení slúži set naozaj iba na automatizáciu pridania viacero položiek na doklad naraz. Pridaním setu na doklad sa pridajú iba tieto jednotlivé položky a už ani nevidíme, že sa jednalo o set. Je to teda ekvivalentom pridania týchto x položiek jednotlivo.
  3. Set s položkami (Cena za celý set) – V doklade vidíme jednotlivé položky, ale aj hlavičku, že pod ktorý set patria. Berie sa do úvahy cena za set ako celok (môže stáť inak ako súčet cien položiek)
  4. Set s položkami (Cena po položkách) – V doklade vidíme jednotlivé položky, ale aj hlavičku, že pod ktorý set patria. Berie sa do úvahy cena za každú položku jednotlivo.

Nižšie pod týmto nastavením už len pridáme jednotlivé položky z ktorých sa tento set skladá. Stačí vybrať z rozbaľovacieho okna existujúce položky a zadať počet kusov danej položky, z koľkých pozostáva jedna jednotka setu. Ceny sa automaticky prenesú zo skladových kariet týchto položiek. Následne pridanie tohoto setu do systému potvrdíme kliknutím na tlačidlo Uložiť.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK