Daňové priznanie pre DPH

Daňové priznanie pre DPH je možné vytvoriť cez záložku Účtovníctvo > DPH > Daňové priznanie pre DPH – žlté tlačidlo Nové priznanie. Po kliknutí na dané tlačidlo sa Vám zobrazia 3 záložky: Daňové priznanie, DPH a Kontrolný výkaz.

V záložke Daňové priznanie je potrebné vyplniť Popis, Daňový úrad a zdaňovacie obdobie, pre ktoré chcete daňové priznanie vytvoriť. Po vyplnení povinných poli a kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť, sa Vám vygeneruje daňové priznanie za dané obdobie, ktoré ste si zvolili, spolu s kontrolným výkazom DPH, ktorý bude rozdelený do jednotlivých sekcií.

Náš Tip: Ak ste už vytvorili Daňové priznanie pre DPH, ale medzitým Vám pribudli nové doklady do aplikácie Profit365, priznanie nemusíte vymazať. Pre aktualizáciu údajov stačí použiť modré tlačidlo > Načítať údaje za zvolené obdobie, po ktorom sa Vám daňové priznanie aktualizuje o pridané doklady.

Pozor! Aktualizovať, prípadne zmazať daňové priznanie je možné LEN pri poslednom daňovom priznaní.

Export daňového priznania

Cez ikonu Tlačiareň si viete daňové priznanie a kontrolný výkaz DPH vyexportovať do PDF.

Cez tlačidlo Viac (tri čiarky pod sebou) – máte možnosť exportu do XML súboru (po kliknutí sa Vám zobrazí rovnaké okno ako pri kliknutí na tlačiareň), exportu potvrdenia o podaní daňového priznania k DPH a taktiež, exportu kontrolného výkazu do XLS.

aa

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK