Automatické párovanie platieb

Ručné párovanie platieb je minulosťou, začnite využívať automatické. Postupujte podľa návodu pre nastavenie a zažite ten rozdiel.

Čo je to automatické párovanie platieb?

Automatické párovanie platieb funguje na princípe odosielania automatických notifikácii o pohyboch na vašom bankovom účte, cez vami zadaný email, priamo do účtovného softvéru Profit365, kde sa tieto pohyby spárujú s dokladmi v účtovníctve. Efektivita automatického párovania zrýchľuje prácu a hlavne šetrí váš čas, ktorý ste doteraz museli venovať manuálnemu párovaniu úhrad  s dokladmi.

Aké výhody prináša automatická notifikácia platieb?

  • Banka odosiela notifikáciu okamžite po transakcii. V prípade účtovania bankového výpisu je transakcia na výpise až v nasledujúci deň.
  • Saldokonto je aktualizované takmer okamžite po transakcii v banke a je nezávislé na osobe a jej pracovnom vyťažení.
  • Je bezpečná, lebo sú prijímané iba notifikácie odosielané bankou.
  • Je to diskrétnejšie, lebo banku nemusí nik manuálne evidovať. Informáciu o pohyboch na účte môže mať iba poverený účtovník. Ten skontroluje a manuálne dokončí zaúčtovanie v prípade transakcií, kde to automat nemohol spraviť. V tomto prípade je riadok veľmi jednoducho identifikovateľný, v popise riadku je skopírovaný popis z banky. Suma a dátum sú vždy správne.
  • Je to lacnejšie, lebo notifikácie posielajú banky bez poplatkov.

Pre ktoré banky to funguje

Funkcionalita automatické párovanie platieb funguje s nasledovnými bankami:

Tatra banka

Všeobecná úverová banka

Slovenská sporiteľňa

Československá obchodná banka (ČSOB)

Fio banka

Napojenie na ostatné banky je v BETA verzii a vieme ich pridať na požiadanie:

OTP banka Slovensko

Sberbank

Unicredit banka

V prípade, že potrebujete napojenie na OTP banku, Sberbanku, Unicredit, alebo inú banku, ktorá nie je uvedená v zozname, napíšte nám na support@profit365.eu

Kde v Profit365 nájdete aktiváciu automatického párovania platieb ?

Po prihlásení sa do Profit365, prejdite cez hlavné menu na Firma > Nastavenia > záložka Firma – Rôzne. „Váš email v Profit365“ na odosielanie notifikácií je prednastavený systémom a nie je možné ho zmeniť. Aby Vám párovanie platieb s vašou bankou mohlo fungovať, musíte vložiť tento email do internet bankingu Vašej banky. Každá banka má trochu odlišné nastavenia, preto nižšie uvádzame postup, ako si nastaviť túto službu. Upozorňujeme, že notifikácie musia byť zasielané priamo z banky na „Váš email v Profit365“. Preposielanie cez ďalší email nie je povolené.

Pozor: Automatické párovanie platieb funguje len so zaškrtnutým políčkom „Automatické párovanie platieb“.

Náš tip: Každú zmenu nastavenia nezabudnite Uložiť.

Návod

Spracovali sme pre Vás postup ako a kam vložíte email do internet bankingu vašej banky, aby vám banka automaticky posielala notifikáciu o pohyboch na účte pre párovanie platieb.

Tatra banka

Hlavné menu > Nastavenia > ľavé menu B-mail > Vytvoriť nový – zobrazí sa Vám nové okno Nastavenie kritérií pre B-mail k účtu – vyberiete položku Email ako Spôsob doručenia správy a skopírujete sem email, ktorý vám bol pridelený v nastaveniach firmy v Profit365. Ako posledný krok treba potvrdiť uvedené nastavenia tlačidlom Odoslať.

VÚB

Hlavné menu > Nastavenia > Prehľady > Upozornenia a cez tlačidlo Pridať si nastavíte Upozornenie o zrealizovanej transakcii.

 

SLSP

Krok č. 1                                                                                                                          

Hlavné menu > Účty > ľavé menu Operácie nad účtom > Výpisy a notifikácie > tlačidlo Zmeniť nastavenia > Zmena nastavenia email a SMS notifikácie > pri nastaveniach pre email vyberte Notifikácie transakcií zapnuté > nastavenia potvrďte tlačidlom Zmeniť

Krok č.2                                                                                                                                   

Hlavné menu > Nastavenia > ľavé menu Prehľad nastavení > Moje údaje > Kontakty – do riadku Email skopírujte email, ktorý vám bol pridelený v nastaveniach firmy v Profit365.

UniCredit Bank

Hlavné menu > Notifikácie > Transakcie (príp. ‘Debetné karty’ – podľa toho, či chceme spárovať platby kartou, alebo prevody). Tu stačí v spodnej časti pri nadpise ‘Doručenie’ zvoliť možnosť ’email’ a do vedľajšieho poľa vložiť email pridelený v Profite (*nazov-firmy*@bmail.profit365.eu). Následne už stačí len uložiť a odosielanie informácií o zrealizovanej platbe do Profitu je nastavené a uložené medzi notifikáciami.

Sberbank

ľavé menu  Nastavenia >  notifikačné nastavenia – transakcie/avizo

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK