Vytvorenie výdajky

Novú výdajku je možné vytvoriť cez záložku Sklady > Výdaj – žlté tlačidlo Nový výdaj. Daná záložka obsahuje skladové výdajky, ktoré sa používajú pri vyskladňovaní položiek zo skladov. V danej záložke nájdete kompletnú a prehľadnú evidenciu všetkých Vašich dostupných výdajok.

Náš tip: Pred vytvorením príjemky alebo výdajky si nastavte sklady (cez záložku Sklady > sklady), prípadne skladové položky (cez záložku Sklady > Položky), ktoré budete používať.

V základných údajoch je povinné pole Odberateľ, bez ktorého nie je možné pridať do výdajky riadky (ďalšie povinné polia sú automaticky vyplnené, ale je možné ich meniť). V systéme sú automaticky nastavené dva typy skladov – Sklad tovaru a Služieb (ďalší sklad si môžete zaevidovať cez záložku Sklady > SkladyNový sklad). Pri vyplnení povinných polí v základných údajoch a výbere skladu sa Vám automaticky nastaví v Účtovných údajoch účet, ktorý máte nastavený pre konkrétny sklad.

Následne po kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť a prejsť na riadky, môžete pridávať riadky do výdajky cez žlté tlačidlo Nový riadok. V prípade, že chcete pridať položku, ktorú nemáte uloženú medzi Vašimi položkami v aplikácií Profit365, stačí ak kliknite na zelené pole Pridať položku.

riadok

Po kliknutí na zelené pole Pridať položku Vás systém automaticky presunie do položiek, kde si viete vytvoriť Vašu novú položku. Po vyplnení údajov a kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť, Vás aplikácia automaticky vráti do výdajky, s ktorej ste vychádzali.

Pozor: Na vymazanie riadku slúži modré tlačidlo Zmazať, ktoré sa nachádza hneď nad riadkami. Bielym tlačidlo zmazať, vymažete celú výdajku do koša !

Náš tip: Cez tlačidlo Viac viete vytvoriť priamo vystavenú faktúru alebo príjemku s tým, že všetky údaje sa Vám automaticky presunú do daného dokladu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK