Vytvorenie príjemky

Novú príjemku je možné vytvoriť cez záložku Sklady > Príjem – žlté tlačidlo Nový príjem. Daná záložka obsahuje skladové príjemky, ktoré sa používajú pri prijatí položiek na sklad. V danej záložke nájdete kompletnú a prehľadnú evidenciu všetkých Vašich dostupných výdajok.

Náš tip: Pred vytvorením príjemky alebo výdajky odporúčame nastaviť sklady (cez záložku Sklady > Sklady) prípadne skladové položky (cez záložku Sklady > Položky), ktoré budete používať.

V základných údajoch je potrebné vyplniť povinné pole Dodávateľ, bez ktorého nie je možné pridávať do príjemky riadky (ďalšie povinné polia sú automaticky vyplnené, ale je možné ich meniť). V systéme sú automaticky nastavené dva typy skladov – Sklad tovaru a Služieb (ďalší sklad si môžete zaevidovať cez záložku Sklady > Sklady – Nový sklad). Pri vyplnení povinných polí v základných údajoch a výbere skladu, sa Vám automaticky nastaví v “účtovných údajov” účet, ktorý máte nastavený pre konkrétny sklad.

prijemka-ucet

Následne po kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť a prejsť na riadky, môžete pridávať riadky do príjemky cez žlté tlačidlo Nový riadok. V prípade, že chcete pridať položku, ktorú nemáte uloženú medzi Vašimi položkami v aplikácií Profit365, stačí ak kliknite na zelené pole Pridať položku.

riadok

Po kliknutí na zelené pole Pridať položku Vás systém automaticky presunie do položiek, kde si viete vytvoriť Vašu novú položku. Po vyplnení údajov a kliknutí na zelené tlačidlo Uložiť, Vás aplikácia automaticky vráti do príjemky, z ktorej ste vychádzali.

Pozor: Na vymazanie riadku slúži modré tlačidlo Zmazať, ktoré sa nachádza hneď nad riadkami. Bielym tlačidlom zmazať, vymažete celú príjemku do koša !

Náš tip: Cez tlačidlo Viac viete vytvoriť priamo došlú faktúru, alebo výdajku s tým, že všetky údaje sa Vám automaticky presunú do daného dokladu.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Vyskúšajte Profit365 zadarmo

A začnite používať všetky funkcie
počas 30 dní zdarma.

Vyskúšať zadarmo
bez nutnosti vkladania platobnej karty
Web Profit365 používa cookies. Prehliadaním tohoto webu súhlasíte s ich používaním. Viac informácií OK